14 marca 2016 Udostępnij

Rolety w kasecie

Coraz więcej osób decyduje się na zakup rolet w kasecie. To wszystko za sprawą tego, iż jest to jeden z systemów, który jest montowany bezpośrednio na oknach. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w sklepach branżowych znaleźć można różne rodzaje tego typu produktów.

Te z kolei różnią się od siebie miejscem instalacji. W związku z powyższym, uprzednio przed zakupem rolet warto szczegółowo sprawdzić typ oraz przeanalizować to, czy ten system będzie rzeczywiście dopasowany do naszych indywidualnych. Rolety można zamocować do ramy okiennej lub do listew znajdujących się tuż przy szybie., ilość światła, które trafi do wnętrza będzie znacznie ograniczona. Od niedawna, w sklepach znaleźć można rolety montowane na klej. Decydując się na to rozwiązanie, przede wszystkim zwrócić dużą uwagę na odpowiednie przygotowanie powierzchni, na których znajdzie się klej. Jest to bardzo istotne, ponieważ na chropowatej,niewyczyszczonej ścianie roleta będzie się zwyczajnie odklejać.

Inną alternatywą jest montaż kaset przykręcanych. W tej sytuacji, nie ma konieczności czyszczenia powierzchni. Należy jednak dobrze wybrać wkręty, które będą miały odpowiednią długość, ponieważ od nich zależy przyczepność i solidność żaluzji. To co charakterystyczne, to to że wkręty wykorzystywane do montażu rolet nie muszą być ani szczególnie grube ani długie. Wręcz przeciwnie - mniejsze także bardzo dobrze utrzymają rolety na miejscu. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę fakt, że zbyt długi wkręt może uszkodzić szybę. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór przesłon okiennych, w tym żaluzje na wymiar lub rolety dzień i noc.

zastosowanie rolet w kasecie Większość tego typu produktów można bez większych problemów samodzielnie zamontować w domu. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz o dokładnym zapoznaniu się z instrukcją. W razie problemów można również poszukać różnych porad. Jednocześnie warto także pamiętać, że montaż rolet można zlecić fachowcom. Na przykład wiele sklepów oferuje nie tyko sprzedaż rolet, ale także ich instalację. Takie rozwiązanie jest związane z dodatkowym wydatkiem, jednak pozwala zaoszczędzić sporo pracy, czasy i wysiłku włożonego w samodzielne wykonanie montażu rolet w kasecie. Jednocześnie dzięki pomocy fachowca można mieć znacznie większą pewność, że rolety zostały zamontowane we właściwy sposób. To gwarantuje dużą trwałość takiego rozwiązania, ale także brak niepotrzebnych uszkodzeń ramy okiennej i szyby lub innych wypadków przy pracy.

Bartłomiej Nowak

Monter żaluzji i rolet.