2 marca 2016 Udostępnij

Montaż rolet zewnętrznych w gotowym domu

Rolety tak naprawdę montować można w dowolnym momencie, jednak jeśli decyzja będzie podjęta wcześnie to będzie można lepiej dopasować rozwiązanie, które w danej sytuacji sprawdzi się najlepiej. W użytkowanym budynku można montować rolety z kasetami adaptacyjnymi, które są już bardzo popularne i najtańsze co również decyduje o ich popularności.

Takie kasety mogą być montowane do muru nad oknem czy też do ramy okna we wnęce. Przy takich kasetach można się zdecydować na rolety lewo lub też prawoskrętne. W modelach lewoskrętnych prowadnice znajdują się blisko ramy okiennej i wtedy będzie można stosować specjalnie ścięte skrzynki lub taki z zaokrąglonym narożem, które zabierać będą mniej światła. W roletach lewoskrętnych listwy są przygotowywane wzdłuż elewacji.

Roleta będzie licować wtedy bezpośrednio ze ścianą. Dzięki temu pancerz może być nieco bardziej oddalony od szyby niż w modelach lewoskrętnych a to sprawi, że izolacja będzie charakteryzować się lepszą skutecznością. Wariant taki można stosować w momencie, gdy głębokość ościeża jest większa lub równa szerokości kasety. Rolety zewnętrzne od południa czy z każdej strony Niektórzy mówią o tym, że powinno się rolety montować wyłącznie od południa uznając, że strona północna nie będzie nasłoneczniona i taka ochrona nie będzie potrzebna. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie ponieważ rolety zewnętrzne nie mogą być traktowane jako osłona przeciwsłoneczna, gdyż ich zastosowanie jest dużo szersze.

montaż rolet na zewnątrz domu Obecnie tak naprawdę znajdziemy wiele różnych form, które będzie można wykorzystać a taka roleta będzie również dawała ochronę okna przed zniszczeniem, zatrzymywać będzie ciepło w okresie zimowym czy też będzie chronić przed przegrzaniem wnętrz. Wydaje się więc, że taki produkt należy potraktować bardzo szeroko, ponieważ w wielu różnych sytuacjach będzie się on dobrze sprawdzał i może być stosowany jako rozwiązanie przede wszystkim uniwersalne i to będzie za nim szczególnie przemawiać. Warto mieć takie rolety, jeśli chcemy się dobrze zabezpieczać, ponieważ dzięki nim ryzyko, że wydarzy się coś nieprzewidywanego będzie tak naprawdę dużo mniejsze. Takie rolety nie są już szczególnie drogie, a jednak dają nam wiele korzyści i dlatego powinno się na takie rozwiązanie zdecydować.

Bartłomiej Nowak

Monter żaluzji i rolet.