7 marca 2016 Udostępnij

Montaż nieinwazyjny rolet wewnętrznych

Jeśli rozpoczynamy montaż rolet nie musi to znaczyć, że będzie trzeba naruszyć mur czy powierzchnię ramy okiennej. wystarczy będzie wybrać rolety, które montuje się nieinwazyjne. Sprawdzają się one doskonale w momencie, gdy nie ma wystarczającej przestrzeni do tego, by taką roletę montować.

Można także taką formę wybrać w momencie, gdy nie chce się korzystać z wiercenia jako sposobu na przygotowanie rolety. Taką formą, która może być wykorzystywana będzie między innymi klejenie. Może ono dotyczyć między innymi rolet kasetowych czy rzymskich. Kasety można spokojnie przytwierdzać do ramy albo szyby okiennej. Jeśli wybierzemy taką formę montażu należy pamiętać, by wszystko było bardzo dokładnie wyczyszczone, nim będzie wykonywany proces klejenia rolety.

systemy montażu rolet

Należy brać pod uwagę również to, że wyłącznie dokładnie czyszczona powierzchnia pozwoli nam skutecznie przykleić roletę tak, że będzie się ona dobrze trzymać okna. Czasami można także zdecydować się na montaż na uchwytach. Taka forma wymaga jednak zamontowania specjalnych haczyków, które będzie się wieszać na ramie okna i nie będzie trzeba przygotowywać tutaj wiercenia w oknie, dlatego takie rozwiązanie według niektórych uważane jest za najlepsze.

Takie uchwyty z zasady charakteryzują się trwałością i dlatego spokojnie poradzą sobie z utrzymywaniem rolety. Są także cienkie, dlatego mimo ich umieszczenia na ramie okiennej nie będzie problemów z tym, by swobodnie zamykać okno. Niekiedy wyposażone są również w powłokę, która będzie dodatkowo zabezpieczać mocowanie, ponieważ będzie miała przylepny charakter. Wszystkie te rozwiązania są wygodne, ponieważ nie trzeba wykonywać wiercenia w oknach a więc nie będzie się na stałe oszpecać.

Urszula Dębska

Designer wnętrz, specjalizacja materiały, wzornictwo.